Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Barometer

<< Tillbaka              Skriv ut

Barometer (totalt 24 spelare går direkt till final)

  Namn/Klubb Kba Par Möl Göt Bonus ReEntry Chans Turbo Totalt
1. Adam Svärd
BK Astoria
50 60 7 33 80 30 0 0 260
2. Rasmus Wikström
BK Team Kungsbacka
2 32 100 2 80 30 0 0 246
3. Pontus Falkhäll
Team Pergamon BC
22 100 2 35 80 5 0 0 244
4. Tobias Hogdin
Team Pergamon BC
2 18 2 100 80 25 0 0 227
5. Alexsander Flodin
BF Solängen
2 34 34 38 80 20 0 0 208
6. Niklas Hallberg
BK Astoria
38 40 13 2 80 30 0 0 203
7. Tim Davidsson
BK Joker
16 31 2 23 80 35 0 0 187
8. Christer Gustavsson
BF Solängen
2 29 35 14 80 25 0 0 185
9. Mikael Roos
Team Alingsås BC
2 12 39 19 80 25 0 0 177
10. Emanuel Jonsson
Team Alingsås BC
39 15 2 25 80 10 0 0 171
11. Jörgen Bäck
BK Virveln
2 2 20 26 80 30 0 0 160
12. Robert Stålcrona
BK Virveln
25 2 23 16 80 10 0 0 156
13. Mathias Ulfhielm
BK Virveln
2 19 2 32 80 20 0 0 155
14. Jerry Seth
Götene BK
31 6 2 31 80 5 0 0 155
15. Oliver Dahlgren
Team Pergamon BC
18 27 2 18 80 10 0 0 155
16. Jonas Johansson
Kinna BK
2 23 17 27 80 5 0 0 154
17. Tommy Björndahl
IFK Göteborg Bowling Herr
2 2 60 2 80 5 0 0 151
18. Hugo Caprin
IFK Göteborg Bowling Herr
2 2 14 40 80 10 0 0 148
19. Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
2 8 31 2 80 25 0 0 148
20. Truls Johannesson
Stenungsunds BC
2 22 2 20 80 20 0 0 146
21. Marie Larsson
Örgryte IS BF
2 2 21 30 80 10 0 0 145
22. Jonny Larsson
Vårkulla IK
100 2 2   40 0 0 0 144
23. Samuel P Flodin
BF Solängen
19 2 32 5 80 5 0 0 143
24. Samuel Svensson
Kungälvs BK
9 38 2 2 80 10 0 0 141
25. Conny Hofling
IK Sterling
2 2 2 22 80 30 0 0 138
26. Kenneth Ådefjäll
Trollhättan Dolphins BK
20 30 2 2 80 0 0 0 134
27. Henrik Holm
BK Team Kungsbacka
32 2 2 10 80 5 0 0 131
28. Johanna Kilander
Ytterby BK
2 2 5 2 80 40 0 0 131
29. Jonathan Svensson
IK Sterling
  39 2 39 40 10 0 0 130
30. Leif Davidsson
BK Joker
2 2 18 11 80 10 0 0 123
31. Peter Lihnell
IK Sterling
2 2 11 8 80 20 0 0 123
32. Thomas Karlsson
Team Partille BC
2 2 29 2 80 5 0 0 120
33. Mikael Tonsjö
Kabare BS
28 2 2 2 80 5 0 0 119
34. Hampus Nilsson
Örgryte IS BF
7 2 22 2 80 5 0 0 118
35. Gary Lång
Borås GIF BK
2 26 2 2 80 5 0 0 117
36. Timmie Ahl
Team Pergamon BC
  2 16 37 40 20 0 0 115
37. Thobias Karlsson
BF Solängen
2   36 12 40 25 0 0 115
38. Hanna Engberg
Team X-Calibur BK
24 37   2 40 10 0 0 113
39. Lennie Guldbrandson
BK Virveln
2 2 2 2 80 25 0 0 113
40. Kristoffer Klasson
Kinna BK
2 2 2 17 80 5 0 0 108
41. Max Magnhammar
Örgryte IS BF
17 2 2 2 80 5 0 0 108
42. Alida Molander
Team X-Calibur BK
8 50 2   40 5 0 0 105
43. Jimmie Lämsä
Stenungsunds BC
2 2 2 2 80 15 0 0 103
44. Patrik Holm
Stenungsunds BC
2 2 2 2 80 15 0 0 103
45. Oskar Mohlin
Kungälvs BK
6 2 2 6 80 5 0 0 101
46. Rasmus Roos
Team Alingsås BC
13 2 2 2 80 0 0 0 99
47. Jarmo Lindmark
Kabare BS
2 2 2 2 80 10 0 0 98
48. Kasper Kjellberg
BK Joker
5 2 2 2 80 5 0 0 96
49. Eva Andersson
BK Skrufscha
  36 10 2 40 5 0 0 93
50. Joline Persson Planefors
Team X-Calibur BK
35 28     20 10 0 0 93
51. Alice Flodin
Team X-Calibur BK
2 2 2 2 80 5 0 0 93
52. Janne Petrusson
Kabare BS
2 2 2 2 80 5 0 0 93
53. Robert Steén
BK Skrufscha
2 2 2 2 80 5 0 0 93
54. Robin Wallström
BK Joker
2 2 27   40 20 0 0 91
55. Linus Pettersson
Kungälvs BK
2 2 2 2 80 0 0 0 88
56. Niclas Lageräng
Ytterby BK
2 2 2 2 80 0 0 0 88
57. Per Hedelin
IK Heim
2 2 2 2 80 0 0 0 88
58. Per Möller
Team Partille BC
2 2 2 2 80 0 0 0 88
59. Martin Larsen
Team Pergamon BC
    38 24 20 5 0 0 87
60. Robin Skans
Team Alingsås BC
11 2   28 40 0 0 0 81
61. Ulf Råå
Kungälvs BK
2 2 12   40 25 0 0 81
62. Janne Tingmyr
BK Joker
2 2 26   40 5 0 0 75
63. Tobias Wallin
Vårkulla IK
29 2 2   40 0 0 0 73
64. Mikael Andersson
Kabare BS
10 17 2   40 0 0 0 69
65. Christian Lundström
BF Solängen
2   40   20 5 0 0 67
66. Josefin Hermansson
Team X-Calibur BK
40 2     20 5 0 0 67
67. Jim Olsson
BK Team Kungsbacka
60       0 5 0 0 65
68. Viktor Albihn
BKF Falkenberg
2     34 20 5 0 0 61
69. Anton Ekman
Team Pergamon BC
      60 0 0 0 0 60
70. Johnny Magnusson
Kabare BS
34 2     20 0 0 0 56
71. Fia Berkland
Kungälvs BK
2 2 2   40 10 0 0 56
72. Johan Ekman
IK Sterling
2   2 2 40 10 0 0 56
73. Tomas Malmberg
Örgryte IS BF
2 33     20 0 0 0 55
74. Tony Malmström
IFK Göteborg Bowling Herr
    33 2 20 0 0 0 55
75. Marcus Fransson
BK Skrufscha
2 21     20 10 0 0 53
76. Jesper Pettersson
Team Alingsås BC
  14 19   20 0 0 0 53
77. Noel Haglund Torgersen
BK Skrufscha
30   2   20 0 0 0 52
78. Marthin Bergstrand
Kabare BS
2 2 8   40 0 0 0 52
79. Håkan Andersson
Vänersborgs BS
2 24     20 5 0 0 51
80. Marcus Bernalt
Kungälvs BK
2 2 2   40 5 0 0 51
81. Kevin Karlsson
BK Joker
      50 0 0 0 0 50
82. Sten Sandberg
IFK Göteborg Bowling Herr
    50   0 0 0 0 50
83. Joakim Bruhns
IK Sterling
  2 25   20 0 0 0 47
84. Claes-Eric Bergqvist
IK Sterling
  2 2 2 40 0 0 0 46
85. Emil Ekman
IK Sterling
  2 2 2 40 0 0 0 46
86. Erik Steenari
Team Partille BC
  2 2 2 40 0 0 0 46
87. Mattias Bäck
BK Virveln
2 2 2   40 0 0 0 46
88. Mikael Törborn
Borås GIF BK
2 2 2   40 0 0 0 46
89. Roger Samuelsson
Ytterby BK
2   2 2 40 0 0 0 46
90. Misaki Mukotani
Team X-Calibur BK
  35     0 10 0 0 45
91. Daniel Bowen
Eksjö BK/EBOK
  16 9   20 0 0 0 45
92. Jesper Johansson
BK Joker
21 2     20 0 0 0 43
93. Peter Ljung
Team Pergamon BC
2     21 20 0 0 0 43
94. Sara Lundin
BK Team Kungsbacka
15   2   20 5 0 0 42
95. Patrik Häll
BK Virveln
37       0 0 0 0 37
96. Ronny Carlsson
IK Heim
    37   0 0 0 0 37
97. Anton Elofsson
Team Pergamon BC
2     15 20 0 0 0 37
98. Björn Nilsson
BK Virveln
  2 15   20 0 0 0 37
99. Jesper Jacobsen
Team Pergamon BC
2 10     20 5 0 0 37
100. Diana Larsen
Team X-Calibur BK
      36 0 0 0 0 36
101. Johan Helldén
BKF Falkenberg
36       0 0 0 0 36
102. Tore Torgersen
BK Joker
    30   0 5 0 0 35
103. Anders Ekman
IK Sterling
  2   2 20 10 0 0 34
104. Jessica Nilsson
BK Skrufscha
2 2     20 10 0 0 34
105. Andreas Hansen
Örgryte IS BF
33       0 0 0 0 33
106. Bo Hedén
IFK Göteborg Bowling Herr
    28   0 5 0 0 33
107. James Blomgren
Team Alingsås BC
      29 0 0 0 0 29
108. Leo Barker
Kabare BS
2 2     20 5 0 0 29
109. Olle Svensson
IK Sterling
    2 2 20 5 0 0 29
110. Per-Uno Karlsson
Ytterby BK
2 2     20 5 0 0 29
111. Annette Johansson
BK Team Kungsbacka
27       0 0 0 0 27
112. Rickard Dahllöf
Team Alingsås BC
2 5     20 0 0 0 27
113. Magnus Arvidsson
Götene BK
26       0 0 0 0 26
114. Roger Eliasson
IK Sterling
  25     0 0 0 0 25
115. Kim Bolleby
Team Pergamon BC
  20     0 5 0 0 25
116. Jörgen Johansson
IK Heim
    24   0 0 0 0 24
117. Ajet Jahiu
Team Partille BC
  2   2 20 0 0 0 24
118. Andreas Andersson
Kungälvs BK
2 2     20 0 0 0 24
119. Carl-Johan Thysell
Vårkulla IK
2 2     20 0 0 0 24
120. Curt-Inge Östling
BK Team Kungsbacka
2   2   20 0 0 0 24
121. Erno Antikainen
Kinna BK
2   2   20 0 0 0 24
122. Fabian Persson
BKF Falkenberg
2 2     20 0 0 0 24
123. Freda Pettersson
Kungälvs BK
2 2     20 0 0 0 24
124. Helen Holmberg
Stenungsunds BC
2 2     20 0 0 0 24
125. Ida Martini
Team X-Calibur BK
  2   2 20 0 0 0 24
126. Jeanette Johansson
Team Partille BC
  2   2 20 0 0 0 24
127. Johanna Johansson
Team X-Calibur BK
  2   2 20 0 0 0 24
128. Linnéa Andersson
BK Hallandia
2 2     20 0 0 0 24
129. Ludvig Dahlström
Kungälvs BK
    2 2 20 0 0 0 24
130. Mariette Svensson
Kungälvs BK
2 2     20 0 0 0 24
131. Niclas Lantz
Kinna BK
2 2     20 0 0 0 24
132. Patrik Forsell
BK Virveln
2 2     20 0 0 0 24
133. Stefan Tisell
Örgryte IS BF
2 2     20 0 0 0 24
134. Mattias Antonsson
Kungälvs BK
23       0 0 0 0 23
135. Robin Frisk
IS Göta
  11     0 5 0 0 16
136. Inge Johansson
Kabare BS
14       0 0 0 0 14
137. Kevin Lindkvist
BK Joker
  13     0 0 0 0 13
138. Sofia Myllymäki
Team X-Calibur BK
      13 0 0 0 0 13
139. Tobias Johansson
Kinna BK
12       0 0 0 0 12
140. Jan Thulin
Majornas IK
      2 0 10 0 0 12
141. Lars Petersson
Team Lerum BC
  9     0 0 0 0 9
142. Peter Hellström
Team Clan BK
      9 0 0 0 0 9
143. Gustaf Johansson
Team Alingsås BC
      7 0 0 0 0 7
144. Michael Ahlqvist
Team Pergamon BC
  7     0 0 0 0 7
145. Christer Backe
BK Team Kungsbacka
2       0 5 0 0 7
146. David Chandra
IK Sterling
    2   0 5 0 0 7
147. Hans Olov Petterson
BF Solängen
    2   0 5 0 0 7
148. Mikael Lindgren
IK Sterling
      2 0 5 0 0 7
149. Sebastian Wähäniitty
BK Team Kungsbacka
2       0 5 0 0 7
150. Isac Andersson
BK Håvås
    6   0 0 0 0 6
151. Alexander Holm
Team Alingsås BC
  2     0 0 0 0 2
152. Anders Holmqvist
Team Lerum BC
  2     0 0 0 0 2
153. Andreas Magnusson
BK Joker
2       0 0 0 0 2
154. Andreas Svensson
Götene BK
2       0 0 0 0 2
155. Anette Eriksson
Team X-Calibur BK
      2 0 0 0 0 2
156. Bernt Bohlenius
IK Sterling
2       0 0 0 0 2
157. Bertil Tinnberg
Team Alingsås BC
2       0 0 0 0 2
158. Billy Spiik
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
159. Bobby Hellman
Kabare BS
2       0 0 0 0 2
160. Daniel Pettersson
Kungälvs BK
2       0 0 0 0 2
161. Elias Hagstedt
IFK Göteborg Bowling Herr
    2   0 0 0 0 2
162. Erik Bengtsson
Borås GIF BK
      2 0 0 0 0 2
163. Erik Frankki
Hebergs BS
      2 0 0 0 0 2
164. Fredrik Vähäniitiy
BK Team Kungsbacka
2       0 0 0 0 2
165. Glenn Uhlén
Kinna BK
2       0 0 0 0 2
166. Jan Bergerson
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
167. Jan Lindström
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
168. Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
2       0 0 0 0 2
169. Jan-Erik Silvén
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
170. Janne Eklund
IK Sterling
  2     0 0 0 0 2
171. Jeanette Johansson
Team Partille BC
2       0 0 0 0 2
172. Jeanette Othbäck
BK Team Kungsbacka
2       0 0 0 0 2
173. Jesper Jansson
IFK Göteborg Bowling Herr
    2   0 0 0 0 2
174. Jessica Magnhammar
Örgryte IS BF
  2     0 0 0 0 2
175. Jhonny Johansson
Team Partille BC
  2     0 0 0 0 2
176. Jimmie Johansson
Kinna BK
2       0 0 0 0 2
177. Joakim Blixt
IK Sterling
  2     0 0 0 0 2
178. Johan Tinnberg
för. The Golden Bowlers
2       0 0 0 0 2
179. Johanna Persson
Kungälvs BK
2       0 0 0 0 2
180. Johannes Magnusson
Getinge Bowling BK
    2   0 0 0 0 2
181. John Johansson
Borås GIF BK
      2 0 0 0 0 2
182. Jonas Magnusson
IK Sterling
    2   0 0 0 0 2
183. Jonny Flodin
Mörlanda BS
2       0 0 0 0 2
184. Jonny Holm
BF Solängen
    2   0 0 0 0 2
185. Kent Rutgersson
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
186. Lars Nielsen
BF Solängen
    2   0 0 0 0 2
187. Leo Lindqvist
BK Team Kungsbacka
2       0 0 0 0 2
188. Louice Magnusson
Getinge Bowling BK
    2   0 0 0 0 2
189. Malin Johansson
BK Högland
      2 0 0 0 0 2
190. Mattias Svensson
BKF Falkenberg
2       0 0 0 0 2
191. Mikael Pettersson
Team Alingsås BC
  2     0 0 0 0 2
192. Monica Hellberg
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
193. Nicholas Chill
Borås GIF BK
      2 0 0 0 0 2
194. Nils-Olof Olsén
IK Sterling
  2     0 0 0 0 2
195. Peter Karlsson
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
196. Reino Vargeng
LC 17 BK Kristinehamn
    2   0 0 0 0 2
197. Renée Karlsson
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
198. Roger Björklund
Kabare BS
2       0 0 0 0 2
199. Roger Elfström
BK Team Kungsbacka
2       0 0 0 0 2
200. Sebastian Friberg
Team Alingsås BC
2       0 0 0 0 2
201. Sebastian Lundmark
BK Astoria
    2   0 0 0 0 2
202. Stefan Björkman
BS Bockarna
    2   0 0 0 0 2
203. Stefan Häll
BK Virveln
2       0 0 0 0 2
204. Susanna Ottosson
Ytterby BK
2       0 0 0 0 2
205. Tommy Pettersson
BK 62
      2 0 0 0 0 2
206. Tommy Zippert
Kabare BS
2       0 0 0 0 2
207. Toni Klöppel
IK Heim
    2   0 0 0 0 2
208. Ulf Granath
BF Solängen
    2   0 0 0 0 2
209. Ulrika Heuvelman
BK Team Obelix
2       0 0 0 0 2
210. William Chill
Borås GIF BK
      2 0 0 0 0 2
211. William Clasborn
Team Alingsås BC
  2     0 0 0 0 2