Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Chansresultat för Göteborgstouren 2021-2022 Kungsbacka

<< Tillbaka              Skriv ut

Bästa slagning inkl. hcp på serie 3 och 4.
Chansen kan lösas fram tills dess serie 3 startar.
1:a pris 1000 kr, 2:a pris 500 kr.


  Namn Klubb   Serie 3 Serie 4 Hcp/ser Totalt  
1. Samuel Svensson Kungälvs BK   238 246 22 528  
2. Jonny Larsson Vårkulla IK   233 215 40 528  
3. Andreas Magnusson BK Joker   237 268 10 525  
4. Magnus Arvidsson Götene BK   279 183 36 519  
5. Andreas Hansen Örgryte IS BF   267 238 5 515  
6. Emanuel Jonsson Team Alingsås BC   258 244 6 514  
7. Henrik Holm BK Team Kungsbacka   276 211 13 513  
8. Hanna Engberg Team X-Calibur BK   299 192 16 508  
9. Robert Stålcrona BK Virveln   235 246 13 507  
10. Johan Helldén BKF Falkenberg   267 227 6 506  
11. Pontus Falkhäll Team Pergamon BC   276 213 8 505  
12. Hampus Nilsson Örgryte IS BF   245 234 13 505  
13. Annette Johansson BK Team Kungsbacka   206 248 25 504  
14. Roger Björklund Kabare BS   221 223 30 504  
15. Mikael Andersson Kabare BS   213 244 23 503  
16. Tim Davidsson BK Joker   202 277 11 501  
17. Alida Molander Team X-Calibur BK   232 247 10 499  
18. Johnny Magnusson Kabare BS   245 234 10 499  
19. Adam Svärd BK Astoria   219 200 40 499  
20. Viktor Albihn BKF Falkenberg   235 246 7 495  
21. Noel Haglund Torgersen BK Skrufscha   237 220 19 495  
22. Tobias Wallin Vårkulla IK   216 199 40 495  
23. Jerry Seth Götene BK   206 235 25 491  
24. Niklas Hallberg BK Astoria   197 215 39 490  
25. Samuel P Flodin BF Solängen   238 211 19 487  
26. Peter Ljung Team Pergamon BC   244 229 6 485  
27. Anton Elofsson Team Pergamon BC   232 236 8 484  
28. Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK   257 226 0 483  
29. Mattias Antonsson Kungälvs BK   214 201 34 483  
30. Patrik Häll BK Virveln   268 165 24 481  
31. Mikael Roos Team Alingsås BC   268 208 1 478  
32. Oliver Dahlgren Team Pergamon BC   203 268 2 475  
33. Thobias Karlsson BF Solängen   222 217 18 475  
34. Marthin Bergstrand Kabare BS   190 243 21 475  
35. Jim Olsson BK Team Kungsbacka   189 234 26 475  
36. Alexsander Flodin BF Solängen   247 203 11 472  
37. Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins BK   242 202 14 472  
38. Mikael Tonsjö Kabare BS   214 210 23 470  
39. Marie Larsson Örgryte IS BF   216 202 26 470  
40. Thomas Karlsson Team Partille BC   215 213 19 466  
41. Ulf Råå Kungälvs BK   224 180 31 466  
42. Sebastian Friberg Team Alingsås BC   201 237 12 462  
43. Oskar Mohlin Kungälvs BK   216 210 17 460  
44. Janne Tingmyr BK Joker   225 187 24 460  
45. Truls Johannesson Stenungsunds BC   175 244 20 459  
46. Rickard Dahllöf Team Alingsås BC   209 239 5 458  
47. Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK   187 232 19 457  
48. Rasmus Roos Team Alingsås BC   181 236 20 457  
49. Robin Skans Team Alingsås BC   190 260 3 456  
50. Johan Tinnberg för. The Golden Bowlers   216 200 20 456  
51. Jörgen Bäck BK Virveln   203 218 17 455  
52. Christer Backe BK Team Kungsbacka   204 214 18 454  
53. Jesper Jacobsen Team Pergamon BC   203 226 11 451  
54. Mattias Svensson BKF Falkenberg   217 207 13 450  
55. Inge Johansson Kabare BS   206 203 20 449  
56. Tommy Zippert Kabare BS   203 200 23 449  
57. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   246 188 6 446  
58. Andreas Andersson Kungälvs BK   236 178 16 446  
59. Tobias Johansson Kinna BK   145 221 40 446  
60. Bernt Bohlenius IK Sterling   224 165 28 445  
61. Patrik Forsell BK Virveln   224 186 17 444  
62. Hugo Caprin IFK Göteborg Bowling Herr   235 169 20 444  
63. Leif Davidsson BK Joker   191 216 18 443  
64. Christian Lundström BF Solängen   192 214 18 442  
65. Janne Petrusson Kabare BS   176 187 39 441  
66. Marcus Bernalt Kungälvs BK   187 217 18 440  
67. Jesper Johansson BK Joker   223 177 20 440  
68. Christer Gustavsson BF Solängen   231 167 21 440  
69. Alice Flodin Team X-Calibur BK   195 179 33 440  
70. Max Magnhammar Örgryte IS BF   194 172 36 438  
71. Kasper Kjellberg BK Joker   222 193 11 437  
72. Stefan Tisell Örgryte IS BF   200 187 25 437  
73. Sara Lundin BK Team Kungsbacka   169 211 28 436  
74. Curt-Inge Östling BK Team Kungsbacka   175 218 19 431  
75. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka   191 209 14 428  
76. Erno Antikainen Kinna BK   176 172 40 428  
77. Freda Pettersson Kungälvs BK   172 178 38 426  
78. Fredrik Vähäniitiy BK Team Kungsbacka   192 183 25 425  
79. Jonas Johansson Kinna BK   190 155 40 425  
80. Ulrika Heuvelman BK Team Obelix   208 184 16 424  
81. Marcus Fransson BK Skrufscha   179 211 17 424  
82. Carl-Johan Thysell Vårkulla IK   165 209 25 424  
83. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr   215 170 19 423  
84. Robin Wallström BK Joker   196 167 30 423  
85. Sebastian Wähäniitty BK Team Kungsbacka   169 194 30 423  
86. Linus Pettersson Kungälvs BK   225 175 11 422  
87. Robert Steén BK Skrufscha   169 182 35 421  
88. Per Möller Team Partille BC   181 199 20 420  
89. Johan Ekman IK Sterling   186 178 28 420  
90. Kristoffer Klasson Kinna BK   195 206 9 419  
91. Jessica Nilsson BK Skrufscha   202 179 19 419  
92. Niclas Lageräng Ytterby BK   181 158 40 419  
93. Niclas Lantz Team Alingsås BC   187 187 22 418  
94. Jimmie Johansson Kinna BK   180 158 40 418  
95. Glenn Uhlén Kinna BK   224 145 24 417  
96. Lennie Guldbrandson BK Virveln   185 187 22 416  
97. Gary Lång Borås GIF BK   168 169 39 415  
98. Patrik Holm Stenungsunds BC   171 164 40 415  
99. Tomas Malmberg Örgryte IS BF   184 210 8 410  
100. Jan-Erik Karlsson Team Partille BC   155 199 28 410  
101. Mikael Törborn Borås GIF BK   170 194 22 408  
102. Fia Berkland Kungälvs BK   150 177 40 407  
103. Mattias Bäck BK Virveln   191 191 12 406  
104. Bobby Hellman Kabare BS   204 165 16 401  
105. Håkan Andersson Vänersborgs BS   155 165 40 400  
106. Per Hedelin IK Heim   182 138 40 400  
107. Linnéa Andersson BK Hallandia   168 177 26 397  
108. Helen Holmberg Stenungsunds BC   149 167 40 396  
109. Andreas Svensson Götene BK   149 190 28 395  
110. Leo Barker Kabare BS   170 153 36 395  
111. Jeanette Johansson Team Partille BC   143 169 40 392  
112. Stefan Häll BK Virveln   208 153 15 391  
113. Fabian Persson BKF Falkenberg   162 186 20 388  
114. Conny Hofling IK Sterling   203 154 15 387  
115. Johanna Kilander Ytterby BK   169 135 40 384  
116. Johanna Persson Kungälvs BK   146 203 17 383  
117. Roger Samuelsson Ytterby BK   166 179 19 383  
118. Mathias Ulfhielm BK Virveln   211 158 6 381  
119. Jarmo Lindmark Kabare BS   149 163 32 376  
120. Jonny Flodin Mörlanda BS   153 191 15 374  
121. Bertil Tinnberg Team Alingsås BC   169 150 24 367  
122. Susanna Ottosson Ytterby BK   143 138 40 361  
123. Per-Uno Karlsson Ytterby BK   141 158 30 359  
124. Jeanette Othbäck BK Team Kungsbacka   140 147 34 355  
125. Daniel Pettersson Kungälvs BK   135 178 17 347  
126. Jimmie Lämsä Stenungsunds BC   142 125 40 347  
127. Roger Elfström BK Team Kungsbacka   163 139 22 346  
128. Tobias Hogdin Team Pergamon BC   170 151 9 339  
129. Mariette Svensson Kungälvs BK   116 134 40 330  
130. Leo Lindqvist BK Team Kungsbacka   146 117 30 323  
131. Peter Lihnell IK Sterling   0 0 30 60