Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Chansresultat för Göteborgstouren 2021-2022 Partille

<< Tillbaka              Skriv ut

Bästa slagning inkl. hcp på serie 3 och 4.
Chansen kan lösas fram tills dess serie 3 startar.
1:a pris 1000 kr, 2:a pris 500 kr.


  Namn Klubb   Serie 3 Serie 4 Hcp/ser Totalt  
1. Tomas Malmberg Örgryte IS BF   257 276 8 549  
2. Erik Steenari Team Partille BC   248 236 30 544  
3. Jonathan Svensson IK Sterling   203 259 40 542  
4. Marcus Fransson BK Skrufscha   255 246 16 533  
5. Samuel Svensson Kungälvs BK   247 244 21 533  
6. Tim Davidsson BK Joker   239 266 11 527  
7. Mikael Andersson Kabare BS   194 278 20 512  
8. Roger Eliasson IK Sterling   203 269 19 510  
9. Adam Svärd BK Astoria   211 226 36 509  
10. Misaki Mukotani Team X-Calibur BK   216 258 15 504  
11. Pontus Falkhäll Team Pergamon BC   300 195 7 502  
12. Janne Eklund IK Sterling   257 158 40 495  
13. Alida Molander Team X-Calibur BK   225 247 10 492  
14. Oliver Dahlgren Team Pergamon BC   267 217 1 486  
15. Linnéa Andersson BK Hallandia   236 196 26 484  
16. Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK   247 196 19 481  
17. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr   214 222 19 474  
18. Mathias Ulfhielm BK Virveln   209 257 3 472  
19. Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka   216 228 14 472  
20. Jonas Johansson Kinna BK   223 166 40 469  
21. Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK   233 234 0 467  
22. Tobias Hogdin Team Pergamon BC   250 196 10 466  
23. Hampus Nilsson Örgryte IS BF   220 220 12 464  
24. Robert Stålcrona BK Virveln   179 260 12 463  
25. Johnny Magnusson Kabare BS   172 269 10 461  
26. Robin Wallström BK Joker   165 236 30 461  
27. Håkan Andersson Vänersborgs BS   191 190 40 461  
28. Andreas Andersson Kungälvs BK   206 223 15 459  
29. Fabian Persson BKF Falkenberg   214 207 19 459  
30. Michael Ahlqvist Team Pergamon BC   201 256 0 457  
31. Anders Holmqvist Team Lerum BC   202 237 8 455  
32. Joakim Bruhns IK Sterling   224 183 24 455  
33. Gary Lång Borås GIF BK   190 193 36 455  
34. Eva Andersson BK Skrufscha   170 217 33 453  
35. Thomas Karlsson Team Partille BC   226 188 18 450  
36. Björn Nilsson BK Virveln   161 243 23 450  
37. Robin Frisk IS Göta   220 196 15 446  
38. Jimmie Lämsä Stenungsunds BC   151 214 40 445  
39. Freda Pettersson Kungälvs BK   137 241 32 442  
40. Christer Gustavsson BF Solängen   222 177 21 441  
41. Daniel Bowen Eksjö BK/EBOK   164 197 40 441  
42. Mikael Pettersson Team Alingsås BC   170 243 13 439  
43. Leo Barker Kabare BS   208 157 36 437  
44. William Clasborn Team Alingsås BC   186 171 40 437  
45. Linus Pettersson Kungälvs BK   190 226 10 436  
46. Conny Hofling IK Sterling   198 204 17 436  
47. Timmie Ahl Team Pergamon BC   188 214 17 436  
48. Jörgen Bäck BK Virveln   191 209 18 436  
49. Rickard Dahllöf Team Alingsås BC   227 200 4 435  
50. Lars Petersson Team Lerum BC   200 191 22 435  
51. Jerry Seth Götene BK   220 163 26 435  
52. Hanna Engberg Team X-Calibur BK   227 180 13 433  
53. Ulf Råå Kungälvs BK   201 178 27 433  
54. Janne Petrusson Kabare BS   225 134 37 433  
55. Kasper Kjellberg BK Joker   201 210 10 431  
56. Alexander Holm Team Alingsås BC   154 257 10 431  
57. Kim Bolleby Team Pergamon BC   267 163 0 430  
58. Alexsander Flodin BF Solängen   226 181 10 427  
59. Peter Lihnell IK Sterling   189 180 29 427  
60. Johanna Kilander Ytterby BK   170 177 40 427  
61. Kevin Lindkvist BK Joker   164 182 40 426  
62. Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins BK   208 188 14 424  
63. Ida Martini Team X-Calibur BK   167 177 40 424  
64. Niklas Hallberg BK Astoria   189 168 33 423  
65. Johanna Johansson Team X-Calibur BK   154 189 40 423  
66. Oskar Mohlin Kungälvs BK   204 185 16 421  
67. Jesper Pettersson Team Alingsås BC   192 183 22 419  
68. Jeanette Johansson Team Partille BC   168 171 40 419  
69. Marthin Bergstrand Kabare BS   169 211 19 418  
70. Samuel P Flodin BF Solängen   198 180 20 418  
71. Lennie Guldbrandson BK Virveln   181 193 22 418  
72. Emanuel Jonsson Team Alingsås BC   191 218 4 417  
73. Leif Davidsson BK Joker   189 191 18 416  
74. Per Möller Team Partille BC   169 209 19 416  
75. Nils-Olof Olsén IK Sterling   188 188 20 416  
76. Jesper Johansson BK Joker   206 171 18 413  
77. Patrik Holm Stenungsunds BC   178 159 38 413  
78. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   237 164 5 411  
79. Robert Steén BK Skrufscha   144 201 33 411  
80. Max Magnhammar Örgryte IS BF   170 169 36 411  
81. Janne Tingmyr BK Joker   178 186 23 410  
82. Ajet Jahiu Team Partille BC   161 169 40 410  
83. Kristoffer Klasson Kinna BK   149 241 8 406  
84. Niclas Lantz Kinna BK   181 185 19 404  
85. Mikael Roos Team Alingsås BC   207 194 1 403  
86. Anders Ekman IK Sterling   170 153 40 403  
87. Claes-Eric Bergqvist IK Sterling   182 159 30 401  
88. Jesper Jacobsen Team Pergamon BC   177 198 12 399  
89. Rasmus Roos Team Alingsås BC   214 146 19 398  
90. Truls Johannesson Stenungsunds BC   176 182 20 398  
91. Tobias Wallin Vårkulla IK   166 157 37 397  
92. Mikael Törborn Borås GIF BK   195 155 22 394  
93. Per Hedelin IK Heim   178 136 40 394  
94. Jarmo Lindmark Kabare BS   128 202 31 392  
95. Mikael Tonsjö Kabare BS   190 157 22 391  
96. Jessica Magnhammar Örgryte IS BF   163 191 18 390  
97. Mariette Svensson Kungälvs BK   154 156 40 390  
98. Stefan Tisell Örgryte IS BF   167 172 25 389  
99. Hugo Caprin IFK Göteborg Bowling Herr   184 170 17 388  
100. Alice Flodin Team X-Calibur BK   125 190 36 387  
101. Patrik Forsell BK Virveln   173 184 14 385  
102. Jhonny Johansson Team Partille BC   181 145 29 384  
103. Henrik Holm BK Team Kungsbacka   175 182 12 381  
104. Niclas Lageräng Ytterby BK   167 138 38 381  
105. Carl-Johan Thysell Vårkulla IK   159 169 24 376  
106. Jonny Larsson Vårkulla IK   153 156 33 375  
107. Robin Skans Team Alingsås BC   169 200 0 369  
108. Jessica Nilsson BK Skrufscha   187 145 18 368  
109. Marie Larsson Örgryte IS BF   132 181 27 367  
110. Joakim Blixt IK Sterling   111 175 40 366  
111. Marcus Bernalt Kungälvs BK   163 158 22 365  
112. Fia Berkland Kungälvs BK   129 151 40 360  
113. Emil Ekman IK Sterling   157 127 34 352  
114. Helen Holmberg Stenungsunds BC   117 155 40 352  
115. Mattias Bäck BK Virveln   150 146 12 320  
116. Per-Uno Karlsson Ytterby BK   122 117 40 319